Asortyment Moje zakupy
  • Promocje

  • Nowości

  • Typ skóry

  • Akcesoria

  • Twarz

  • Ciało

  • Włosy

  • Intymność

  • Wegańskie

  • Dziecko

  • Dla panów

  • Dom

  • 5 najczęściej popełnianych błędów w zimowej pielęgnacji skóry

    0
    5 najczęściej popełnianych błędów w zimowej pielęgnacji skóry

    Okres zimowy, niskie temperatury, częste zmiany temperatur i mroźny wiatr to trudny czas dla naszej skóry. Borykamy się wtedy z przesuszeniem, podrażnieniem, często zaczerwienieniem skóry. Oprócz niesprzyjającej pogody, nieprawidłowa pielęgnacja sprawia, że problemy ze skórą nasilają się w tym okresie. Jakie błędy w zimowej pielęgnacji popełniamy najczęściej? Co zrobić, aby ich uniknąć? Zapraszam na bloga.

    Błąd 1 - brak nawilżania skóry 

    Często spotykam się ze stwierdzeniem, że zimą lepiej skupić się tylko na natłuszczaniu skóry, a nawilżanie zostawić na okres wiosenno letni. To błąd. Oczywiście odpowiednie natłuszczanie, odżywianie skóry jest bardzo istotne i nie powinniśmy o tym zapominać, jednak skóra niezależnie od pory roku i rodzaju cery, potrzebuje także dawki nawilżenia. 

    Jak prawidłowo nawilżać skórę zimą?

    Przy niskich temperaturach krem okluzyjny (o gęstej, zabezpieczającej konsystencji) jest niezwykle istotny dla skóry, jednak nie zapewnia on potrzebnego nawilżenia. Możemy jednak zastosować tu metodę, jak w przypadku ubrań - na tzw. "cebulkę". 

    Nasz schemat pielęgnacyjny wyglądałby wtedy następująco: serum nawilżające + krem odżywczy lub przy skórze bardzo suchej: serum nawilżające + krem nawilżający + krem zimowy.

    Możemy też wprowadzić nawilżające substancje do wieczornej pielęgnacji, a rano zabezpieczać skórę typowo zimowymi kremami. Wszystko zależy oczywiście od typu naszej skóry, dlatego warto obserwować sygnały jakie nam wysyła. 

    Przy skórze suchej warto wybrać krem bardziej treściwy, który odpowiednio zabezpieczy naszą cerę: 

    {fx-PM-56}


    Dla skóry przetłuszczającej się bardzo tłuste konsystencje nie są wskazane. Mogą zapychać pory oraz potęgować problemy z cerą. Nie oznacza to jednak, że tego typu cery powinny rezygnować z zimowej pielęgnacji. Zamiast kremów lekkich, żelowych, wybierz kremy o kremowej konsystencji. Poniżej znajdziesz nasze rekomendacje.

    {fx-PM-57}


    Błąd 2 - nieużywanie kremu z filtrem

    Kremy SPF kojarzą nam się z latem, słońcem i wygrzewaniu się na plaży. Po wakacyjnym okresie często trafiają do szuflady, czekając w zapomnieniu na kolejny sezon. To błąd. Zimą szkodliwe promienie słoneczne nie zapominają o nas i nadal są bardzo szkodliwe dla skóry. Jeśli chcesz chronić swoją skórę przed promieniowaniem UVA i UVB, zminimalizować ryzyko przebarwień i szybkiego starzenia się skóry, zaprzyjaźnij się z kremami z filtrem na cały rok.

    Przy wyborze kremu z filtrem na zimę zwróć uwagę czy ma ochronę zarówno UVA i UVB, oraz jaka jest wysokość filtra. Jeśli wybierasz się w góry na narty, polecamy ochronę na poziomie SPF 50.

    {fx-PM-58}


    Błąd 3 - brak odpowiedniego zabezpieczenia ciała 

    Pamiętaj, że nie tylko Twoja twarz potrzebuje zabezpieczenia przed zimnem i mrozem. Zimą skóra całego ciała narażona jest na wysuszenie i podrażnienie. Jeśli jesteś fanką gorących kąpieli, pamiętaj, aby po wyjściu z wanny dostarczyć skórze odpowiedniej dawki nawilżenia. Najlepiej zrobić to od razu po kąpieli, dzięki czemu zatrzymasz w skórze jak wilgoć, uelastycznisz ją i dobrze nawilżysz.

    Jeśli planujesz dłuższe wędrówki w niskiej temperaturze, wybierz masło do ciała o bardziej treściwej konsystencji, oparte na naturalnych olejach. Zabezpieczy to i przyniesie ulgę podrażnionej skórze.

    {fx-PM-59}


    Błąd 4 - brak regularnej ochrony ust

    Usta są bardzo delikatne, a ich skóra pozbawiona jest gruczołów łojowych, przez co tak często możemy odczuwać ich suchość, pierzchnięcie czy pękanie. Dodatkowo, uczucie suchości sprawia, że mamy tendencje do ich oblizywania, przez co problem tylko się nasila.

    Jak dbać o usta, poprawić ich stan i przygotować na minusowe temperatury? Poniżej kilka istotnych wskazówek:

    1. Delikatne złuszczanie naskórka ust

    Jeśli na ustach zauważysz skórki, które odrywają się od powierzchni, to znak, że warto zastosować delikatny peeling ust. Najlepiej zrobić to podczas wieczornej pielęgnacji. Jest to szybki sposób na skuteczną regenerację ust. 

    W naturalnych peelingach do ust znajdziesz bogate w nienasycone kwasy tłuszczowe masła, zimnotłoczone oleje czy ekstrakty roślinne pomagające zmiękczyć i zregenerować spierzchniętą skórę. 

    Peeling możesz wykonać samodzielnie, łącząc ze sobą składniki znajdujące się w każdej kuchni (cukier+miód+olej) lub postawić na gotowe, naturalne peelingi do ust. Nasze ulubione poniżej :)

    {fx-PM-60}


    2. Regularne smarowanie ust zabezpieczającymi balsamami i pomadkami do ust

    Warto popracować też nad wyrobieniem nawyku smarowania ust przed wyjściem z domu. Zabezpieczy je to przez wysuszaniem, pękaniem i pierzchnięciem. Warto schować po jednym egzemplarzu do ulubionej kurtki i torebki, położyć dodatkową sztukę na biurku, przy którym pracujemy. To pomoże nam wyrobić sobie nawyk.

    {fx-PM-61}


    Błąd 5 - ochrona dłoni to nie tylko krem do rąk 

    Minusowe temperatury to także trudny okres dla naszych dłoni. Skóra rąk bardzo szybko reaguje na niesprzyjające warunki. Przesusza się, odczuwamy pieczenie, podrażnienie, zdarza się, że pęka. Kremy do rąk są niezbędne i pomagają zabezpieczyć skórę dłoni, jednak jeśli nasza skóra jest wrażliwa i nawet po aplikacji kremu, nie czujemy poprawy, warto spojrzeć szerzej na naszą pielęgnację.

    Popularne mydła drogeryjne zawierają niestety w większości słabej jakości składniki, silne detergenty, powodujące podrażnienia i wysuszanie się wrażliwych dłoni.

    Szczególnie w dzisiejszych czasach, kiedy myjemy dłonie bardzo często, warto wypróbować naturalne mydła w kostce. Są świetnej jakości, doskonale myją i pielęgnują skórę, nie pozbawiając jej płaszcza hydro lipidowego.

    Wybieraj mydła, w składzie których znajdziesz naturalne oleje, takie jak olej kokosowy, masło kakaowe czy shea, oliwę z oliwek, olej awokado, arganowy czy ze słodkich migdałów. W przeciwieństwie do popularnych, drogeryjnych mydeł nie znajdziesz w nich syntetycznych barwników, zapachów i konserwantów, sprawdzą się więc świetnie do oczyszczania wrażliwej i skłonnej do alergii skóry, a ich naturalny, bogaty skład, szybko przełoży się na wygląd Twoich dłoni. 

    {fx-PM-62} 

    Mam nadzieję, że te rady pomogą Ci lepiej zadbać o skórę zimą. Na pewno warto :)

    Komentarze do wpisu (0)

    do góry
    Sklep jest w trybie podglądu
    Pokaż pełną wersję strony
    Sklep internetowy Shoper.pl