
Cellulit to problem, z którym mierzy się wiele kobiet. I to niezależnie od wieku czy budowy ciała. Powodem jest nieregularnie rozmieszczenie tkanki tłuszczowej pod skórą, a efekt może się objawiać jako widoczne gołym okiem zmiany w strukturze skóry. Do walki z cellulitem wykorzystywano już różne metody. Dzisiaj przedstawię jedną z nich, czyli masaż chińską bańką antycellulitową. Jak taka bańka na cellulit działa i czy jest skuteczna?
Jakie są przyczyny cellulitu?
Zanim przejdziemy do sedna, słów kilka na temat powstawania cellulitu i fizjologicznych podstaw tego zjawiska. Jest to o tyle istotne, że pozwala zrozumieć, jak działa bańka antycellulitowa.
Skóra to złożony i skomplikowany organ o wielorakich funkcjach. Zdrowa skóra jest jędrna i elastyczna, dzięki swojej strukturze, na którą składają się między innymi włókna kolagenowe i elastynowe, oraz znajdujące się w tkance podskórnej komórki tłuszczowe. Nieprawidłowe rozmieszczenie tych ostatnich, przemieszczanie się oraz zbijanie się w grudki są pierwotną przyczyną powstawania cellulitu. Konsekwencja jest osłabienie lub uszkodzenie włókien elastynowych i kolagenowych oraz utrudnienie przepływu krwi oraz limfy. A to z kolei odbija się na wyglądzie, strukturze i elastyczności skóry w postaci widocznych zmian cellulitowych.
Jak pozbyć się cellulitu?
Szeroki temat różnych sposobów walki z cellulitem poruszymy w osobnym wpisie, dlatego teraz nie będę się na ten temat rozpisywać. Powiem tylko, że równie ważne jak zabiegi pielęgnacyjne jest to, co zawsze podkreślamy, mówiąc o pielęgnacji: zdrowy tryb życia. Dlatego jeśli chcesz wzmocnić działanie bańki antycellulitowej, pamiętaj o zdrowym odżywianiu, piciu wody w dużych ilościach i odpowiedniej ilości ruchu. Jakkolwiek wydawałoby się to trudne, postaraj się również ograniczyć stres. Bycie zdrowym i fit to świetne podłoże dla wszystkich działań pielęgnacyjnych. Wtedy ich efekty będą zdecydowanie bardziej spektakularne.
Nie mogę jedynie w tym miejscu nie wspomnieć o wyjątkowym rytuale, który pomaga w walce z cellulitem, czyli o szczotkowaniu ciała na sucho. Więcej o szczotkowaniu przeczytasz tutaj. A szczotkę do masażu ciała kupisz oczywiście w Składzie :)
Jak działa chińska bańka na cellulit?
Antycellulitowa bańka do masażu ciała wykonana jest z elastycznego medycznego silikonu. Pozwala na wykonanie antycellulitowego, ujędrniającego masażu ciała. Jak to działa? Bańka wytwarza podciśnienie, które zasysa skórę. To z kolei pobudza przepływ krwi, limfy oraz rozgrzewa masowane miejsca. Czyli robi dokładnie to, czego brakuje skórze z cellulitem. Odpowiednia cyrkulacja krwi i limfy odżywia tkanki, dotlenia je oraz pomaga pozbyć się toksyn. A to wszystko wpływa pozytywnie na strukturę skóry i tkanki podskórnej pomagając pozbyć się cellulitu.
[product id="1746"]
Jakie są efekty używania baniek na cellulit?
Masaż silikonową bańką jest bardzo skuteczny i w stosunkowo krótkim czasie, przy regularnym stosowaniu można zauważyć bardziej ujędrnioną skórę oraz minimalizację cellulitu. Oczywiście nie możesz liczyć na efekty już po jednorazowym wykonaniu masażu, dlatego sugeruję 2-3 sesje tygodniowo, każda około 20 minut.
Najważniejsze efekty masażu antycellulitowego bańką chińską to:
- poprawa mikrokrążenia skóry
- pomaga rozbić tkankę tłuszczową
- usuwa toksyny
- wygładza skórę
Taki masaż doskonale sprawdzi się w pielęgnacji antycellulitowej, ujędrniającej i modelującej sylwetkę.
Jak używać baniek na cellulit?
Bańkę należy lekko ścisnąć i położyć na wybranym fragmencie skóry. Poddawaną masażowi powierzchnię ciała można obserwować, dzięki temu, że bańka jest przezroczysta — ułatwia to także kontrolowanie zassania.
Jak poprawnie wykonać masaż bańką antycellulitową?
- Nałóż na ciało ulubiony olejek.
- Ściśnij bańkę, przyłóż do miejsca na ciele, które chcesz masować. Po zwolnieniu nacisku bańka zassie skórę.
- Wykonując zdecydowane, ale nie gwałtowne ruchy ku górze, przeswaj bańkę 2-3 razy w jednym miejscu, masując skórę.
- Masaż nóg powinnaś zacząć od okolic kostek lub kolan przesuwając się w kierunku węzłów chłonnych w kolanach i pachwinach.
- Masaż wykonuj na siedząco lub leżąco, tak żeby wyeliminować siłę grawitacji, która ciągnie krew i limfę w dół.
- Na początku masaż może być nieco bolesny, a jeśli wykonasz go zbyt mocno, na nie przyzwyczajonej skórze mogą pojawić się siniaki. Dlatego na początku skórę należy przyzwyczaić do masażu i postawić na regularność.
- Pamiętaj, że moment zassania skóry powinien być krótki — bańka nie powinna zasysać ciała na dłużej niż kilka sekund.
A te olejki polecamy do masażu bańką na cellulit :)
[product id="235, 106, 1191, 1467"]
Bańki na cellulit w ciąży i inne przeciwwskazania
Nie zaleca się masażu bańką antycellulitową podczas ciąży. Odradza się go również przy skórze wrażliwej i naczynkowej oraz w miejscu blizn czy uszkodzonej skóry. Bańka na cellulit nie jest też najlepszym pomysłem w przypadku stanów zapalnych skóry, jak egzema czy trądzik. Podobnie jest w przypadku, gdy Twoja skóra ma tendencję do siniaków.
Daj koniecznie znać w komentarzu, jakie efekty osiągnęłaś dzięki masażowi bańką na cellulit :)