
Roller do twarzy, masażer do twarzy, wałek do masażu twarzy. Nazw jest wiele, ale wszystkie oznaczają to samo. Jadeitowy, wykonany z różowego kwarcu lub opalitu wałeczek, który kilka lat temu przywędrował do nas z Chin i z miejsca stał się kosmetycznym hitem. Masaż twarzy rollerem daje wiele korzyści. Pytanie, który roller do twarzy wybrać, jak go stosować (tu pokażę video), i jakich efektów możesz się spodziewać dzięki regularnym sesjom z masażerem?
Co daje masaż twarzy rollerem i czy warto go stosować?
Roller do twarzy wykorzystywany jest powszechnie w tradycyjnej medycynie chińskiej do masażu i liftingu twarzy. Kamienie oddziałują na skórę twarzy przy pomocy zamykającego pory chłodu, poprawiając krążenie krwi i drenaż limfy, dzięki czemu działają przeciwzmarszczkowo, niwelują cienie i worki pod oczami oraz koją skórę. Regularne masowanie twarzy wałeczkiem jadeitowym lub kwarcowym spłyca bruzdy i zmarszczki oraz uspokaja stany zapalne. Masaż twarzy powoduje również, że składniki odżywcze, które dostarczamy skórze w kosmetykach, jeszcze lepiej w nią wnikają. A na koniec rytuał pielęgnacyjny z masażerem do twarzy fantastycznie odpręża i uspokaja skórę oraz mięśnie twarzy.
Efekty regularnego korzystania z rollera:
- poprawa owalu twarzy
- zmniejszenie opuchlizny i obrzęków
- poprawa ukrwienia i kolorytu skóry
- spłycenie bruzd, zmarszczek i linii mimicznych
- zmniejszenie rozszerzonych naczynek
- redukcja cieni i worków pod oczami
- zamknięcie porów
- zmniejszenie wydzielania się sebum
Jak stosować roller do twarzy
Masażer do twarzy wystarczy stosować kilka minut dziennie. Warto przed masażem umieścić wałeczek w lodówce na kilkanaście minut. Dzięki temu, że kamień zostanie schłodzony, efekty masażu twarzy będą jeszcze lepsze.
Gdzie zacząć masaż twarzy i w jakim kierunku masować?
Masaż twarzy rollerem polecam zacząć od obszaru czoła. Najpierw rolluj obszar skóry pomiędzy brwiami, wykonując ruchy w górę, aż do linii włosów. "Lwią zmarszczkę", która znajduje się właśnie w tym miejscu, warto rozmasować wzdłuż i w poprzek. Następnie przejdź do masażu skóry nad brwiami. Przesuwaj wałeczkiem od środka czoła do skroni. Powtórz ten krok na każdej partii skóry czoła, aż wykonasz zabieg na całej jego powierzchni.
Do masażu okolic oczu korzystaj z mniejszego kamienia w rollerze. Zacznij od masażu skóry poniżej linii brwi, a następnie przejdź do masażu skóry pod oczami. Pamiętaj by zawsze rollować od okolic wewnętrznego kącika oka w kierunku skroni, a wrażliwą skórę pod oczami masować bardzo delikatnie i powoli. Masażer także doskonale nadaje się do rozmasowywania kurzych łapek. Masuj mniejszą końcówką rollera w kierunku góra-dół, przesuwając się od oka do skroni, a następnie poziomo wzdłuż linii od oka do skroni.
Masaż nosa zacznij od jego krawędzi, w obszarze pomiędzy brwiami. Oprzyj końcówkę wałeczka w tym punkcie i przesuwaj w dół, aż do końca nosa. Powtórz ten ruch po przeciwnej stronie.
Podczas masażu policzków przesuwaj głowicę rollera, zaczynając od nosa, następnie poprzez policzek w górę, kończąc przed uchem.
Mniejsza głowica rollera idealnie nadaje się również do masażu okolic ust. W tym obszarze przesuwaj wałeczkiem okrążając usta. Natomiast większą końcówką, wykonując ruchy skierowane lekko ku górze, masuj zaczynając na wysokości środka ust, a kończąc przed uchem.
Masaż okolic podbródka i dolnej szczęki zacznij od środka podbródka, przesuwając roller od miejsca pod dolną wargą, aż do małżowiny usznej. Następnie przesuń wałeczek niżej i powtórz ten ruch. Nie zapomnij o tym, by wykonać masaż również w obszarze pod podbródkiem. Rolluj od jego środka, kończąc ruch z tyłu ucha.
Podczas zabiegu rollerem nie zapomnij o szyi. Masaż w tym obszarze zacznij od przesuwania wałeczkiem od jej środka w dół, kończąc ruch w okolicy obojczyków. Powtórz ten krok, przesuwając się o kawałek dalej i postępuj tak, aż wykonasz masaż całej skóry w tym obszarze.
Kilka porad, które sprawią, że masaż wałeczkiem będzie jeszcze przyjemniejszy i bardziej skuteczny
Masaż twarzy możesz wykonać na sucho lub ze swoim ulubionym serum czy olejem. Dzięki poprawie mikrokrążenia w skórze stosowane przez nas kosmetyki po masażu lub nawet w jego trakcie wchłaniają się lepiej i wnikają w głębsze warstwy naskórka.
Podczas używania masażera do twarzy nie używaj mocnego nacisku. Masaż powinien sprawiać przyjemność i relaksować, dlatego wykonując go, delikatnie przesuwaj rollerem po skórze. Ruchy powinny być skierowane ku zewnętrznym krawędziom twarzy.
W masażu rollerem bardzo ważna jest powtarzalność i właśnie dzięki niej uzyskasz najlepsze efekty. Masując dany obszar skóry, powtarzaj każdy ruch od 3 do 5 razy. Wyjątkiem jednak jest czoło, na tym obszarze skóry możesz zrobić dwa razy więcej ruchów.
Pamiętaj, aby przed każdym zabiegiem oczyścić skórę twarzy i szyi, jak również zadbać o czystość rollera.
{fx-PM-36}
Jak dbać o wałeczek do twarzy?
No właśnie, skoro już przy tym jesteśmy. Roller do masażu to przedmiot higieniczny. Możesz go zdezynfekować, nawet środkiem z alkoholem, bez obaw – kamień się nie uszkodzi. Jeśli stosowany jest tylko przez Ciebie w twoim domowym SPA, to wystarczy przed użyciem umyć go mydłem i wodą. Czyszczenie rollera jest bardzo ważne, gdyż nasza skóra przetłuszcza się i poci. Kamień w wałeczku podczas zabiegu ma z nią bezpośredni kontakt, dlatego by uniknąć rozniesienia zanieczyszczeń na całą twarz, istotne jest wyczyszczenie go przed każdym masażem.
Jaki roller do twarzy wybrać?
Kamienie szlachetne i minerały od wieków znane są ze swojego dobroczynnego wpływu na nasz organizm. Uwielbiane są za swoje wyjątkowe właściwości energetyczne oraz kosmetyczne. Rollery wykonywane są z wysokiej jakości, 100% naturalnych kamieni, najczęściej jadeitu. Ale nie tylko! Popularnością cieszą się również rollery z różowego kwarcu, opalu czy ametystu. Według niekonwencjonalnej, tradycyjnej medycyny chińskiej każdy z tych kamieni ma swoje indywidualne właściwości.
Jadeit zwany jest również kamieniem młodości. Według medycyny niekonwencjonalnej równoważy cały organizm, harmonizując go. Wykazuje działanie relaksacyjne i odprężające oraz wspomaga układ limfatyczny. Pozytywnie wpływa na układ trawienny i łagodzi infekcje bakteryjne. Masażer do twarzy z jadeitu znajdziesz tutaj.
Różowy kwarc nazywany jest również kamieniem miłości. Według medycyny niekonwencjonalnej łagodzi wewnętrzny niepokój, sprzyja płodności oraz łagodzi wszelkie dolegliwości związane z sercem, układem krążenia i cyrkulacją krwi. Wspiera również system immunologiczny, likwiduje ospałość i poprawia pamięć. Tak wygląda nasz przepiękny roller do masażu z różowego kwarcu.
Opalit to kamień syntetyczny, czyli stworzony przez człowieka poprzez opalizowanie szkła. Posiada kolor mleczny mieniący się piękną grą barw w postaci kolorowych odblasków, zmieniających się w zależności od kąta obserwacji. Można to określić jako tęczę zamkniętą w kamieniu. Według medycyny niekonwencjonalnej ma zdolności przywracania równowagi emocjonalnej i uspokaja.
Ametyst jest nazywany kamieniem harmonii i relaksu — symbolizuje jedność ducha i umysłu. Według medycyny niekonwencjonalnej przynosi spokój, łagodzi bóle głowy i migreny, jak również pomaga w zaśnięciu.
To chyba tyle ;) Pozostaje mi życzyć Ci miłego i przyjemnego masowania :)