Dwustronny roller do masażu z różowego kwarcu





Opis
Wałek do masażu wykonany z naturalnego różowego kwarcu. Kwarc Różowy nazywany jest „kamieniem miłości”. Nie chodzi tu tylko o uczucia łączące dwojga kochających się ludzi, lecz odnosi się w szczególności do dobrych relacji z samym sobą, innymi ludźmi oraz ogólnie pojętej natury (wszechświata). Wałeczek służy do masażu i liftingu twarzy oraz wykorzystywany jest w japońskiej technice masażu shiatsu.
Wałki do masażu twarzy oddziałują na skórę przy pomocy zamykającego pory chłodu oraz poprawiają krążenie krwi i drenaż limfy, dzięki czemu mają działanie przeciwzmarszczkowe oraz redukują cienie i worki pod oczami.
Jak używać rollera?
W jakim celu warto stosować roller?
Roller warto zastosować w celu:
- zmniejszenia opuchlizny
- redukowania cieni i worków pod oczami
- liftingu
- minimalizacji porów
- odprężenia i uspokojenia skóry twarzy
- zmniejszenia zmarszczek
- odprężenia i relaksu
Wałek do masażu stosuje się w terapii kosmetycznej w celu liftingu, zmniejszenia opuchlizny, odprężenia i uspokojenia skóry twarzy, redukowania zmarszczek i bruzd orz cieni i worków pod oczami, a także do zwalczania problemów związanych z kuperozą (cerą naczynkową). Wałeczek jadeitowy bardzo dobrze jest stosować po zabiegach twarzy - masażu, pilingu i akupunkturze kosmetycznej, ponieważ zabiegi te otwierają pory, które kwarc pozwala zamknąć.
JAK STOSOWAĆ WAŁEK DO MASAŻU?
Wałek do masażu najlepiej jest stosować w japońskiej technice liftingu opierającej się na masażu shiatsu. Masaż wykonuje się początkowo wyłącznie dłońmi - zaczynając od ruchów głaszczących, aby następnie przejść do uciskania palcami. Po zakończeniu masażu manualnego wykorzystuje się wałeczek aby zamknąć pory i poprawić mikrokrążenie masowanej skóry. Kiedy przyrząd wykorzystywany jest do zamykania porów po zabiegach masażu, pilingu i akupunktury twarzy, najlepiej jest przed zabiegiem umieścić wałek w lodówce na kilkanaście minut w celu ochłodzenia kamienia - poprawia to jego skuteczność w zamykaniu porów.
Warto wiedzieć:
Warto przed zabiegiem umieścić wałek w lodówce na kilkanaście minut w celu ochłodzenia kamienia - poprawia to jego skuteczność w zamykaniu porów.
Masujemy delikatnie przykładając wałeczek do skóry twarzy wykonując ruchy na zewnątrz twarzy.
Kierunek masażu od nosa do ucha, na brodzie w dół, na czole na boki i góra-dół.
Przy każdym zabiegu pamiętaj żeby:
- skóra twarzy i szyi była oczyszczona
- nie używaj mocnego nacisku
- każdy ruch powtarzaj 3-5 razy na każdym masowanym obszarze, za wyjątkiem czoła - tu możesz wykonać dwa razy więcej ruchów
Jak masować:
1. Czoło
Zacznij od punktu znajdującego się między brwiami - zwanego trzecim okiem - poruszaj się w górę, aż do linii włosów. Następnie wykonuj ruch nad brwiami od środka czoła, aż do skroni. Przesuń się wyżej i powtórz ruch, postępuj tak aż do linii włosów.
2. Okolice oczu
Używając mniejszej głowicy, rolluj ją po obszarze znajdującym się poniżej linii brwi, a nad oczami.
Masując obszar pod oczami poruszaj się delikatnie i powoli tam, gdzie zwykle pojawiają się worki lub cienie. Zawsze zaczynaj od okolic nosa, a kończ przy skroniach. Wyobraź sobie, że poruszasz nagromadzoną limfę od środka twarzy, aż do skroni.
3. Nos
Oprzyj rolkę wałka na krawędzi nosa w miejscu, gdzie zaczynają się brwi. Ruchem w dół przesuń go do czubka nosa. Powtórz ruch po drugiej stronie.
4. Policzki
Poruszaj się od środka twarzy - nosa, przez policzek, w górę do obszaru węzłów chłonnych znajdujących się przed uchem. Powtórz ruch w lini poniżej.
5. Okolice ust
Używając mniejszej końcówki okrąż usta, próbując przetransportować limfę do węzłów chłonnych znajdujących się przed uchem. Wałeczka możesz również użyć do "rozprasowywania" zmarszczek pojawiających się w tej okolicy.
6. Podbródek i dolna szczęka
Przesuń wałeczek od środka podbródka do małżowiny usznej zaczynając od obszaru tuż pod dolną wargą. Przesuń się trochę niżej i powtórz ruch. Wymasuj też miękką część znajdującą się pod podbródkiem zaczynając od jego środka, aż do tyłu ucha. Niech poprowadzi Cię linia szczęki.
7. Szyja
Przeprowadzając masaż nie zapominaj o szyi. Zaczynając od jej środka wykonuj ruch w dół do obojczyków, a następnie przesuń się o kawałek i powtórz ruch.
Mały wałeczek może nam również posłużyć jako "żelazko do zmarszczek". Możemy spróbować rozmasowywać nim bruzdę nosowo-wargową - pomasuj nim bruzdę ok 10-15 razy jeżdżąc w tę i z powrotem. Jeśli Twoim utrapieniem są kurze łapki przy oczach, roller również przychodzi ci na pomoc. Zacznij masaż przesuwając wałek w górę i dół zmarszczek przesuwając się od oka, do skroni, a następnie poziomo po skórze, wzdłuż linii od oka do skroni. "Lwią zmarszczkę" znajdującą się między brwiami również warto rozmasować wzdłuż i poprzek.
WYMIARY
Wałek do masażu ma długość 15 cm. Jego duża końcówka kwarcowa ma długość 4 cm i średnicę 2 cm, a mała końcówka 2 cm i średnicę 1,5 cm.
magda S.
17 lutego 2022Piękny, starannie wykonany. Zamówiłam dwa, na prezent dla siostry i dla siebie. Jedna i druga zachwycona :)